• bilgi@makineimalatcilari.com
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
173 ZİYARETÇİ
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 - 18:30
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA MESAJ GÖNDER
5+5 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Kemalpaşa OSB Mah. 31 Sok. No:6 Kemalpaşa Ulucak | İzmir

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Garanti Değirmen
Kavurma Makineleri

Kavurma, ürünün karakteristik özelliğini ortaya çıkaran, ürünün kalitesini, tadını ve aromasını birincil olarak etkileyen en önemli işlemlerden birisidir. Kavrulacak ürüne göre değişen kavurma ısısı, kahve, kakao ya da malt ürünlerinde kimyasal değişime neden olmaktadır. Örnek olarak kurutulmuş yeşil kahve, kavurma işlemine tabii tutulduktan sonra büyük bir değişim göstermektedir.

Yeşil kahve tanesi, çiğnemesi zor, kokusu da çimeni andırmaktadır. Yüksek sıcaklıklarda kavrulmuş kahve ise, soğutulduktan sonra öğütülmesi kolay, çıtır, hafif ve alışık olunan kokuya sahiptir. Bu işlemlerde önemli olan homojen kavurma sağlanarak, kahvelerin çeşitli reaksiyon seviyelerinde kalmaması, tüketilecek ürünün tat, renk, koku üçgeninde değişkenlik göstermemesidir. Bu nedenle makine içindeki ısının dengelenmesi, ısının ayarlanabilir olması, kavurma sürecinin verimli şekilde gerçekleşmesini sağlamakta, kavurma yapan kişinin (eğer isterse), güvenilir veri analizi yapabilmesi için ortam sağlamaktadır.

Garanti Kavurma Makineleri® ISO9001 kalite yönetimi, ISO22000 gıda güvenliği kalitesi ve CE kalite talimatlarına uyumlu üretilerek, makine kullanıcıların memnuniyetini konforlu ürün kullanımı, fiyat performans dengesi ve çıkan kavrulmuş ürünün lezzeti ile sağlamaktadır.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.